MAGAZİN
Giriş Tarihi : 22-06-2018 12:24   Güncelleme : 22-06-2018 12:24

İbrahim Tatlıses'in Şarkıcı Kızı Dilan Çıtak'tan Şok Edecek Açıklamalar, "Tatlıses Olmadan Önce..."

Seslendirdiği şarkıları ile kulakların pasını silen İbrahim Tatlıses'in kızı Dilan Çıtak geçtiğimiz günlerde gündeme Maalesef adlı albümünün çıkması ile gündeme gelmişti. Şimdi ise gündeme verdiği röportajda yaptığı açıklamaları ile gündeme gelen Dilan Çıtak "Tatlıses olmadan önce daha çok iş alıyordum" açıklaması ile herkesi çok şaşırttı.

İbrahim Tatlıses'in Şarkıcı Kızı Dilan Çıtak'tan Şok Edecek Açıklamalar,

Biz bu “Maalesef”ten önce 5-10 tane sıfır şarkı çalıştık stüdyoda. Hiçbiri enerjimize uymadı. Bir yerde bir eksiklik olduğunu düşündük. Cover şarkıya önyargılıydım ama bu “Maalesef” farklıydı, sahne repertuvarımın baş şarkısıydı. Birçok mekanda da duyuyordum. Sonunda dedim ki “Recover yapacaksak bunu yapalım”... Hazırladık, servis ettik. Şu anda da güzel yorumlar alıyoruz.

◊ Hazırladığınız diğer şarkılar öylece kaldı mı?

- Aynen öyle. İçime sinmedi çünkü. Emin olmadığım bir işi de çıkarmak istemedim.

◊ Yaza uygun bir şarkıyla çıkış yaptınız...

- Kesinlikle. Enerjisiyle falan tam bir yaz şarkısı.

Hatta hayalimde plajda kocaman bir ekranda dönmesi var. İnsanlara pozitif enerji veriyor, dans ettiriyor. İddialıyım.


BABAM BEĞENMESE DE BU SINGLE’I YAPARDIM

◊ “Çık Dışarı’dan daha mı iyi oldu sizce?

- “Çık Dışarı” başka bir şey. O sıfır şarkıydı, bu değil. İkisinin kulvarı farklı. “İyi mi oldu?” derseniz... Şu açıdan daha iyi oldu: “Çık Dışarı” zor bir parçaydı. Herkesin beğenebileceği tarzda değildi. Bu daha günümüz popülaritesine yakın.

◊ O dönemde bir de “İbrahim Tatlıses’in kızı mısın, değil misin” tartışmalarının ortasındaydın. Şimdi durum ne?

- Şimdi de “Ne hissediyorsun? Nasıl aranız? İyi misiniz, hoş musunuz?” şeklinde sorular devam ediyor.

◊ İbrahim Bey “Maalesef”i beğendi mi?

- Çok beğendi, kötü bir eleştiri gelmedi.

◊ Beğenmeseydi, “Olmamış” deseydi yapmaz mıydınız?

- Yoo, yapardım. Görüşünü alırdım ama yine bu single’ı çıkarırdım. Benim içime sindikten sonra... Ona rağmen başkasının istediğini yapmamın bana ne faydası var? 

◊ Konser maratonu başladı mı?

- Konser takvimi yavaş yavaş hazırlanıyor. Önümüzde şu an tarihleri belli dört konserimiz var. Çok yeni olduğu için tam takvimi paylaşmam zor şu an. Diyorum ki 3-4 single daha yapayım, ondan sonra gidişata göre cesaretimizi ve enerjimizi toplarsak bir albüm gelsin.

◊ Albümden herkes kaçar oldu zaten, single daha çok tercih ediliyor...

- Albümden kaçmıyorum ben aslında. Kaçmak değil de mantıklı olan bence. Yurtdışında da durum bu.

Rihanna’dan Beyonce’ye kadar tüm yıldızlar single çıkarmayı tercih ediyor. Dünyada bu kabul görürken bizim Amerika’yı yeniden keşfetmemiz çok saçma olur.


TATLISES OLMADAN ÖNCE DAHA ÇOK İŞ ALIYORDUM

◊ Müzik çalışmaları devam ederken bir yandan da evlilik planları yapıyorsunuz. Tarih belli oldu mu?

- Bizi hep bu sorularla sıkıştırdıkları için bir şeyler söylemek istiyoruz ama... Aslında şu an düşünmüyoruz. Daha küçüğüm ben. Biraz zamanı var. Önce iş... Beni evlendirmeyin ne olur, gerçekten gencim!

◊ Biz sizi evlendirmek istemiyoruz ama siz o izlenimi veriyorsunuz.

- Levent (Dörter) ile 3 senedir birlikteyiz. Uzun bir süre olduğu için de bu konuda çok fazla soru soruluyor. Vardır ya hani; 3 senedir birlikteler, şimdi evlenme vakti, evlenince de bu sefer çocuk vakti falan... Ben o oyuna gelmek istemiyorum.

◊ Açık sorayım; İbrahim Tatlıses’in kızı olduğunuz için mi sahne teklifleri alıyorsunuz yoksa gerçekten başarılı olduğunuz için mi?

- Ben 27 yaşındayım, 15 yaşından beri de sahneye çıkıyorum. Daha kimseler Tatlıses olduğum bilmeden kendi yolumu çizmiştim, ekstralara gidiyordum. Hatta daha çok ekstraya gidiyordum. Şöyle söyleyeyim, Tatlıses olduktan sonra işlerimde duraklama durumu oldu. Bu bilinmeden önce daha çok iş yapıyordum.

◊ Niye ki?

- Önyargılı çok insan var. İsmini vermeyeceğim ama çok tanınmış bir televizyon adamı benim adımı ilk duyduğunda “Türkücü çıkarmıyoruz” demiş. Şimdi o kişi bana hayran. Birlikte çalışmalar yapıyoruz. “Çok önyargılıyım. Meğer sen Toni Braxton gibi kadınmışsın” diyor. İnsanlar çok önyargılı oluyor.

◊ Babanızın adını duyunca hemen onunla aynı kategoride düşünüyorlar yani sizi...

- Evet, arabesk söylediğimi düşünüyorlar.

◊ Bu önyargıları kırmak konusunda umutlu musunuz?

- Bunu aşacağımı düşünüyorum. O yüzden pek takmıyorum. Başarımı kanıtladıkça, işlerim duyuldukça insanlardaki bu önyargıyı aşacağımı biliyorum.

◊ Tatlıses olmak biraz yorucu galiba...

- Şu açıdan yoruyor; ben bir başkasının adı altında ezilmek ya da bir başka marka altında var olmaya çalışmaktan hep kaçındım. Hiçbir zaman kolay yolu seçmedim.

Babamın İbrahim Tatlıses olması çok gurur verici ama benim tabularım daha önde. Bazen şunu bile dedirtiyor bana: Hep bu şekil anılacaksam, kendi mesleğimle kendi başıma ön plana çıkamayacaksam, keşke olmasaydım! AŞK BENİM İÇİN ACI DEMEK

◊ Aşkın sizin için anlamı ne?
- Acı (gülüyor)... Aşk çok acılı bir şey.

◊ Üç yıldır Levent Dörter ile birliktesiniz, çok da mutlu görünüyorsunuz. Ama ben “aşk” deyince siz “acı” diyorsunuz. 
- Yok, bireysel olarak söylemedim. Genele baktığınız zaman aşkın ana kavramı acı bence. Pani âşık olduğunuz zaman bir şeyleri çok takıyorsunuz, kendinizi hasta ediyorsunuz ya... Aslında olmayan şeyleri kendi içinizde yaşayıp kendi kendinize sıkıntı veriyorsunuz. Bundan bahsediyorum.

◊ Hiç âşık oldunuz mu?
- Oldum.

◊ Şu an âşık mısınız?
- (Gülüyor) Çok ağır sorular bunlar. Bilmiyorum. Evet evet, şu an âşığım.

◊ Ölüm?
- Ölümden korkuyorum. Ölmek istemiyorum.

DİLAN ÇITAK KİMDİR?

İbrahim Tatlıses’in kızı olan Dilan Çıtak, 2 Aralık 1989 İstanbul doğumlu. Tüm hayatı boyunca tıpkı İbrahim Tatlıses gibi müzikle tam entegre bir yaşantısı oldu. Halen de öyle devam ediyor hayatına..
 
Ancak ismi “gönüldaş” anlamına gelen Dilan için “Tatlıses” soyadı ile tüm benzerlik bu kadarla sınırlı değil. Dilan Berklee Müzik Akademisi’nde eğitim aldı, Amerika’da uzun süre kaldı. Burada işte Tatlıses’in oğlu İdo ile yolları çakışıyor. Çünkü tıpkı bir dönem Dilan’ın olduğu gibi İdo da şimdi Berklee’de müzik eğitimi alıyor.

DİLAN ÇITAK’IN MÜZİK KARİYERİ
 
Çıtak, 2003 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünde yarı burslu olarak okumaya başladı. Asıl branşı şan olarak başladığı eğitimine piyano ve keman dersiyle de devam etti. 2 sene keman 4 sene piyano çaldı kemanı bırakarak enstürmanına piyano olarak devam etti. Okul süresince müzikallerde ve korolarda yer aldı. Caz orkestralarında solistlik yaptı. Aynı zamanda Pera tiyatroda 2 sene oyunculuk eğitimi aldı.

2007'de mezun oldu ve Müjdat Gezen konservatuarında batı müziğini kazanarak eğitimine başladı ve bitirdi.

2011'de dil ve müzik eğitimi için Amerika’ya gitti. “Berklee College Of Music” öğrencilerinden oluşan çeşitli ekiplerle büyük sahnelerde konserler verdi. (Harper’s Ferry,Wally’s Cafe,939 Cafe). Kendi alanında bir çok başarıya imza atmış “The Julliard School”dan mezun Amerikalı bir vokal hocası ile vokal çalışmaları yaptı. Bir yıllık dil ve müzik eğitimi sonrasında Türkiye’ye dönüş yaptı. İTÜ İngilizce müzikoloji bölümünü kazanarak eğitimine bu alanda devam ediyor.

Sanat okulunda Keman ve Piyano hocalığı yapıyor. Kendi projesi olan SOUL SENSATION band’in solistliği ve İskender Paydaş’ın “Zamansız Şarkılar” projesinde de vokal olarak yer alıyor.

Kendisi gibi müzisyen olan Yiğit Çıtak ile evliliği sonrası onun soyadını almıştı

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Fenerbahçe 3 1
 • 2 Sivasspor 3 1
 • 3 Yeni Malatyaspor 3 1
 • 4 Yukatel Denizlispor 3 1
 • 5 Alanyaspor 3 1
 • 6 Antalyaspor 3 1
 • 7 Çaykur Rizespor 3 1
 • 8 Kasımpaşa 1 1
 • 9 Trabzonspor 1 1
 • 10 Konyaspor 1 1
 • 11 MKE Ankaragücü 1 1
 • 12 Gençlerbirliği 0 1
 • 13 Göztepe 0 1
 • 14 Kayserispor 0 1
 • 15 Galatasaray 0 1
 • 16 Beşiktaş 0 1
 • 17 Medipol Başakşehir 0 1
 • 18 Gazişehir Gaziantep 0 1
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
23 Haziran Seçimlerini Kim Kazanır
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
ARŞİV ARAMA
google-site-verification: googlec1e487623e4ca31f.html