Reklamı Geç

7 Temmuz 2018 Cumartesi KHK İle 19 Bin Kİşi Son İhraç Listesi Resmi Gazete'de Yayınlandı

24 Haziran seçimleri sonrasın da son başbakan olarak şuan da görevde bulunan Başbakan Binali Yıldırım Çankaya köşküde başbakanlık muhabirleri ile bira araya geldi.Gündem deki konular hakkında konuşan Yıldırım bugün çıkması beklenen 6 Temmuz Kanun Hükmünde Kararname kısaca Khk da ihraçlar olacağını açıkladı Son KHK ne zaman açıklanacak kimler ihraç oldu listesi merakla bekleniyor Bedelli Askerlik hakkında da önemli açıklamalar da bulundu.

7 Temmuz 2018 Cumartesi  KHK İle 19 Bin Kİşi Son İhraç Listesi Resmi Gazete'de Yayınlandı
7 Temmuz 2018 Cumartesi  KHK İle 19 Bin Kİşi Son İhraç Listesi Resmi Gazete'de Yayınlandı
Bu içerik 1714 kez okundu.

Gözler Yeni KHK ya çevrildi TSK emniyet ve diğer kurumlar dan kaç kişi ihraç edilecek hangi kararlar çıkacak 6 Temmuz Resmi Gazetesi merakla bekleniyor.

700 nolu KHK ile 9103 kamu personeli meslekten ihraç edildi. TSK ve diğer devlet kurumlarında da çok sayıda kamu personelinin ihraç listesinde olduğu öğrenildi. Ancak ihraç KHK'si henüz Resmi Gazete'de yayımlanmadı. Listenin mükerrer sayıda yayımlanması bekleniyor.


Başbakan Binali Yıldırım KHK açıklamasında bulundu. Yıldırım, "Son OHAL KHK'sı bugün çıkacak. İçinde Emniyet ve TSK'dan ihraçlar olacak. Terörle mücadeleyi zaafiyete uğratmayacak düzenleme olacak" dedi

Başbakan Yıldırım, Çankaya Köşkünde başbakanlık muhabirleri ile bir araya geldi.

"Kanun Hükmünde Kararname yayımlanacak, pek çok kurumdan ihraçlar olacak. İhraçların çoğu Emniyet ve TSK'dan." diyen Yıldırım, bedelli askerlikle ilgili olarak ise, "O konuyla ilgili verilmiş bir karar yok. Benim düşüncem çok daha radikal, bunun geçici bir düzenleme olmaması gerektiğini düşünüyorum. O konuda bir çalışma yapılıyor. Çalışmalar yapılacak ve bir rapor ortaya çıkacak. O rapora göre biz de hareket edeceğiz. Zaten bizim profesyonel askerliğe geçiş başladı. Terörle mücadeledeki operasyonlara silah altına alınan askerler götürülmüyor. Buradaki esas olan yığılmanın gelecek yıllara artarak devam etmemesini sağlayacak bir çalışma. Sıradan bir bedelli çıkartmak derdimize derman olmayacak. Askere alınmama işi onların kabahati değil. Bizim buna çözüm üretmek gibi bir sorumluluğumuz var. Meclis açıldığında bu konu ele alınacak. Meclis tatilinden sonraki dönemde ele alınacak konulardan bir tanesi" ifadelerini kullandı.

.5 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ'nün hain darbe girişimi sonrasında Olağanüstü Hal (OHAL) yeniden Türkiye'nin gündemine girdi. 20 Temmuz 2016'da ilan edilen OHAL 7 kez uzatıldı. 18 Temmuz'da sona erecek olan OHAL'in bir kez daha uzatılması beklenmiyor.

Sabah'ta yer alan habere göre, OHAL dönemini kapsayan 2 yıl içinde 31 adet Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çıkartıldı. İhraçların ön planda olduğu KHK'lar ile terörle mücadele noktasında da önemli adımlar atıldı. Ankara'da ise bir süredir son bir KHK için çalışmalar yürütülüyordu. Başbakan Binali Yıldırım da kısa süre önce tamamlanan son KHK'nın bugün yayımlanacağını ve terörle mücadeleye ilişkin önemli düzenlemelerin olacağını duyurdu.

Yeni KHK ile TSK ve Emniyet başta olmak üzere devletin diğer kurumlarından kapsamlı ihraçlar içereceği öğrenildi. Başta FETÖ olmak üzere terör örgütleriyle ilişiği tespit edilen binlerce kişi ihraç edilecek.

resmi gazete
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank Sıfır 2.el Taşıt Kredisi Konut Ve İhtiyaç Kredisi Faiz Oranlarını İndirdi,Hesaplama Nasıl Oluyor ?
Vakıfbank Sıfır 2.el Taşıt Kredisi Konut Ve İhtiyaç Kredisi Faiz Oranlarını İndirdi,Hesaplama Nasıl Oluyor ?
Survivor 2019 04 Şubat Pazartesi Ödül-Dokunulmazlık Oyunu Hangi Takım Kazandı Kim Elendi Gitti Sms Sonuçları ?
Survivor 2019 04 Şubat Pazartesi Ödül-Dokunulmazlık Oyunu Hangi Takım Kazandı Kim Elendi Gitti Sms Sonuçları ?