31 Mart Pazar 2019 Seçim Sonuçları Ankara İzmir İstanbul Bursa Konya Antalya,Gaziantep Kim Kazandı Oy Oranları

31 Mart Pazar günü yerel seçimler yapılacak saat 17 ye kadar sürecek oy verme işleminden sonra sandıklar açılacak büyükşehir ler de 4 ay normal iller de 3 oy kullanılacak Belediye başlanı il genel meclis üyesi muhtar ve büyükşehir belediye başkanı oyları tek sayılacak

31 Mart Pazar 2019 Seçim Sonuçları Ankara İzmir İstanbul Bursa Konya Antalya,Gaziantep Kim Kazandı Oy Oranları

31 Mart Pazar günü yerel seçimler yapılacak saat 17 ye kadar sürecek oy verme işleminden sonra sandıklar açılacak büyükşehir ler de 4 ay normal iller de 3 oy kullanılacak Belediye başlanı il genel meclis üyesi muhtar ve büyükşehir belediye başkanı oyları tek sayılacak

31 Mart Pazar 2019 Seçim Sonuçları Ankara İzmir İstanbul Bursa Konya Antalya,Gaziantep Kim Kazandı Oy Oranları
29 Mart 2019 - 21:20

2019 31 mart yerel seçimleri için geri sayım başladı yaklaşık 3 aydır adayları belediye başkanı olmak için varını yoğunu ortaya koydurlar.En çok oya sahip illerin başında İstanbul Ankara İzmir den sonra Bursa Konya gibi iller den gelecek sonuçlar merak konusu oldu 

2019 31 MART YEREL SEÇİM SONUÇLARI ANKARA İZMİR İSTANBUL BURSA KONYA ANTALYA ERZURUM GAZİANTEP KİM KAZANDI 

İstanbul da Binali Yıldırım mı Ekrem İmamoğlu mu Ankara da Mansur Yavaş mı Mehmet Özhaseki İzmi de ise Ak Parti adayı eski bakan Nihat Zeybekçi de olacak 

Cumhur İttifakı ile Millet ittifakı oy oranları ne kadar olacak merakla bekleniyor 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Cumhur İttifakı AK Parti adayı Binali Yıldırım, Millet İttifakı CHP adayı Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi adayı Necdet Gökçınar, BTP adayı Selim Kotil, TKP adayı Zehra Güner Karaoğlu, VP adayı Mustafa İlker Yücel, DP adayı Ersan Gökgöz ve DSP adayı Muammer Aydın yarışacak.

31 MART YEREL SEÇİM PARTİ PARTİ ANKARA İLÇE ADAYLARI

2019 PARTİ PARTİ ANKARA İLÇE ADAYLARI KİMLER?

AK Parti'nin Ankara ilçe adayları şöyle: 

Akyurt: Hilal Ayık

Altındağ: Asım Balcı

Ayaş: Burhan Demirbaş

Bala: Ahmet Buran

Beypazarı: Tuncer Kaplan

Çamlıdere: Hazım Caner Can

Çankaya: Amber Türkmen

Çubuk: Baki Demirbaş

Elmadağ: Gökhan Küçükçelebi

Evren: Hüsamettin Ünsal

Güdül: Muzaffer Yalçın

Haymana: Özdemir Turgut

Kahramankazan: Serhat Oğuz

Kalecik: Duhan Kalkan

Keçiören: Turgut Altınok

Kızılcahamam: Süleyman Acar

Mamak: Murat Köse

Nallıhan: İsmail Öntaş

Pursaklar: Ayhan Yılmaz

Sincan: Murat Ercan

Şereflikoçhisar: Melih Memiş Çelik

Yenimahalle: Veysel Tiryaki

CHP Ankara ilçeleri adayları şöyle: 

Çankaya: Alper Taşdelen

Yenimahalle: Fethi Yaşar

Mamak: Adnan Demirci

Etimesgut: Celal Çelik

Ayaş: Ali Başkaraağaç

Elmadağ: Adem Barış Aşkın

Güdül: Sevilay Akyüz

Haymana: Hacı Aysu

Kalecik: Hamza Alper Gümüş

Polatlı: Sami Çay

CUMHUR İTTİFAKI ADAYI MEHMET ÖZHASEKİ KİMDİR?

Ankara'da 31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı (MHP AK Parti) Mehmet Özhaseki'yi ortak aday gösterdi. Mehmet Özhaseki kimdir, nerelidir? İşte Mehmet Özhaseki'nin biyografisi.

AKP Kayseri milletvekili Mehmet Özhaseki, Ankara Büyükşehir Başkanı Adayı oldu. 1957 yılında Kayseri'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kayseri'de tamamladı. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü'nü kazandı. O günkü siyasi şartlar ve öğrenci olayları sebebiyle buradaki eğitimini yarıda bırakmak zorunda kaldı ve ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne girdi. Buradan mezun olduktan sonra, avukatlık stajını Kayseri Adliyesi'nde yaptı; ancak avukatlık yapmadı ve tekstil üzerine iş yapan aile şirketinin başına geçti. 1994'e kadar tekstil ticareti ile iştigal etti.

Özel sektörde tekstil imalatı ve ticareti üzerine faaliyet gösterdi. Birçok vakıfta başkanlık ve yönetim kurulu üyelikleri yaptı. 5 kez üst üste Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildi. 7 yıl boyunca Tarihi Kentler Birliğinin Başkanlığını yaptı. 25 ve 26. Dönemde Kayseri Milletvekili seçildi. AK Parti MKYK ve MYK Üyesi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı olarak görev yaptı. 65. Hükûmette Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görev aldı. İngilizce ve Arapça bilen Özhaseki, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Millet İttifakı adayı Mansur Yavaş, 2014 seçimlerinde de CHP'nin Ankara BŞB Başkan adayı olmuştu. Yavaş, Melih Gökçek'e karşı çok az bir farkla kaybetmişti.

CHP'NİN ANKARA ADAYI MANSUR YAVAŞ KİMDİR?

Millet İttifakı Ankara'da 31 Mart seçimleri için Mansur Yavaş'ı aday gösterdi. 2014 yerel seçimlerinde Ankara'da Melih Gökçek ile yarışan Mansur Yavaş seçimi az bir farkla kaybetmişti.

CHP ve İYİ Parti, 31 Mart Yerel Seçimleri için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak Mansur Yavaş’ı gösterdi. Hem Ankara’daki hem de yurt genelindeki seçmenler Mansur Yavaş’ın biyografisini internet üzerinden araştırıyor.

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş 1955 yılında Beypazarı’nda dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini doğduğu şehirde tamamladı. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Mezuniyetinden kısa bir süre sonra Nursen Yavaş ile nikah masasına oturdu. 1986 yılında Beypazarı’na döndü ve serbest avukatlık yapmaya başladı. 1989-1994 yılında Belediye Meclis Üyeliği yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum