Star tv Erkenci Kuş Dizisinde Remide Rolünü Oynayan Aliye Uzunatağan Kimdir,Nereli,Kaç Yaşında?

Star tv ekranlarında salı günleri keyifle izlenen Erkenci Kuş dizisinde Remide rolünü canlandıran Aliye Uzunatağan hakkında merak ettikleriniz.

Star tv Erkenci Kuş Dizisinde Remide Rolünü Oynayan Aliye Uzunatağan Kimdir,Nereli,Kaç Yaşında?

Star tv ekranlarında salı günleri keyifle izlenen Erkenci Kuş dizisinde Remide rolünü canlandıran Aliye Uzunatağan hakkında merak ettikleriniz.

Star tv Erkenci Kuş Dizisinde Remide Rolünü Oynayan Aliye Uzunatağan Kimdir,Nereli,Kaç Yaşında?
11 Temmuz 2019 - 09:26

ALİYE UZUNATAĞAN KİMDİR?

Pek çok dizi ve filmde yer alan başarılı oyuncu, İstanbul Şehir Tiyatroları’nda pek çok kez sahne aldı. Aynı zamanda seslendirme de yapan Aliye Uzunatağan, genç oyunculara koçluk yapmaktadır. Kamera karşısına ilk kez Sen Bir Meleksin isimli film ile geçti. Ardından pek çok Yeşilçam filminde özellikle sesiyle yer aldı. Genç oyuncu Ayşecan Tatari, Aliye Uzunatağan’ın kızıdır. 

1969’da Sen Bir Meleksin isimli filmde Nuray karakterini canlandırdı. Film, çocuklarına bakmak için Orhan isimli bir adamın yanında işe başlayan başarılı üniversite öğrencisi Hülya’nın yaşadıklarını anlatıyor. Filmin başrollerinde Hülya Koçyiğit, Ediz Hun, Ufuk Enünlü, Aliye Uzunatağan ve Sevgi Can yer aldı. Ardından pek çok Yeşilçam filminde dublaj sanatçısı olarak yer aldı. 2000’de ise Evdeki Yabancı isimli dizide Namigar karakterini canlandırdı. Dizi, Nişanlısından ayrılan Aslı, ev arkadaşı tarafından terk edilip işten de kovulmuştur. Ailesinin nişan töreni için gelmesiyle bir yalan uydurmak zorunda kalır ve hiç tanımadığı Eren isimli bir adamı nişanlısı olarak tanıştırır. Ufak bir yalan sonunda ortaya çıkan romantik komedinin başrollerinde Tardu Flordun, Berna Laçin, Oya Aydoğan, Aliye Uzunatağan ve Ayşen İnci yer aldı.

2004’te ise Bir Dilim Aşk isimli dizide Hamiyet karakterini canlandırdı. Dizi, bir tesadüf sonunda tanıştığı Ferit isimli cerraha aşık olan Nehir’in yaşadıklarını anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Mustafa Uğurlu, Berna Laçin, Hakan Gerçek ve Esra Akkaya yer aldı. Daha sonra ise Yeniden Çalıkuşu’nda Saime karakterini canlandırdı. Dizi, Feride isimli bir kadının günlüğünü okuduktan sonra hayata bakış açısı değişen bir genç kızın yaşadıklarını anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Tuba Ünsal, Burak Hakkı, Zerrin Arbaş, Aliye Uzunatağan ve Itır Esen yer aldı. 


2009’da ise Unutulmaz isimli dizide Türkan karakterini canlandırdı. Dizi, ablasının nişanlısına aşık olan Eda isimli genç bir kızın neden olduğu aile facialarını anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Özlem Yılmaz, Serhan Yavaş, Sinem Öztufan, Fikret Hakan ve Deniz Gökçer yer aldı. 2014’te ise Ruhumun Aynası isimli dizide İnci karakterini canlandırdı. Dizi, piskologluğa ilk adımı atmak için İstanbul’un varoş semtlerinden birini seçen Elçin isimli genç bir kadının, mahallenin Kemal abisine aşık olmasını ve sonrasında yaşananları anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Tuba Ünsal, Filiz Ahmet, Barış Yalçın, Özgürcan Çevik ve Bora Akkaş yer aldı. 

 

Yer Aldığı Dizi ve Filmler
Yüksek Sosyete- 2016
Ruhumun Aynası-2014


Ya Sonra -2011
Huzurum Kalmadı -2011
Beni Unutma -2011
Unutulmaz - 2009
Kuzey Rüzgarı - 2007
Geniş Zamanlar -2007
Yaşanmış Şehir Hikayeleri - 2006
Yeniden Çalıkuşu - 2005
Bir Dilim Aşk - 2004
Bütün Çocuklarım - 2004
Zalim - 2003
Seni Yaşatacağım - 2002
Yapayalnız - 2001
Evdeki Yabancı - 2000
Can Dostum - 1999
Böyle mi Olacaktı - 1997
Kara Melek - 1996
Acıların Çocuğu - 1985
Talihli Amele - 1980
Bekleyiş - 1976
Sen Bir Meleksin - 1969


YORUMLAR

  • 0 Yorum