Nokia Türkiye Pazarına Ucuz Telefon Sunuyor

Nokia Türkiye pazarına 105 ve 130 modellerini, ucuz olarak piyasaya sunuyor.

Nokia Türkiye Pazarına Ucuz Telefon Sunuyor

Nokia Türkiye pazarına 105 ve 130 modellerini, ucuz olarak piyasaya sunuyor.

Nokia Türkiye Pazarına Ucuz Telefon Sunuyor
18 Temmuz 2017 - 11:14

Dünyaca ünlü Nokia telefon markası, piyasaya yeniden girerek, Türkiye distribütörlerinde satışa çıkaracağı Nokia 105 ve 130’un yeni satışını olacağını duyururken, Türkiye satış fiyatının 100 TL’den aşağıda bir fiyata satılacağı açıklaması geldi.

HDM Global satışa çıkartacağı ürünün Türkiye’de 100 TL’den aşağı bir fiyat belirlemesine giderken, telefonların özelliklerinin ise akıllı telefonların özelliklerinden sadece temel kategorilerinin olacağını duyurdu.

Telefonların eski versiyonlarında değişikliğe giden HDM Global, Nokia’nın eski versiyonu olan 105’in ekranının 1.45 inçten 1.8 inçlik bir büyümeye götürdüğü ve eskisinden biraz daha büyük ekranın olacağı göze çarpıyor. 4 megabayt RAM desteği eklenerek cihazın daha iyi bir performans sergilemesi düşünülmüş. Ayrıca harici depolama alanı olarak yine 4 megabayt dâhili hafıza kapasitesine gidilmiş. Nokia 105’in yeni versiyonunda 15 saate kadar konuşabilme kapasite artırımına gidilirken, bataryasının tak çıkar özellikli olması görülüyor. Ayrıca cihaz, çift SİM kart yuvasına sahip olmasıyla beraber, micro USB 2.0 port ve beyaz, mavi ve siyah modelleri olarak piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

Diğer bir ürün olan Nokia 130’un tasarımında ve içindeki yazılımın da dahil olmak üzere pek bir şeyin değiştirilmemesine gidilmezken, sadece 44 saate kadar radyo dinleme, 1 aya kadar full şarj ile bekleme ve gri, kırmızı, siyah renk seçenekleriyle piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum