Vakıf Bank Taşıt Kredisi İstenen Belgeler

Vakıf Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Vakıf Bank devlet bankası olması sebebi ile insanlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bu noktada bankanın çok fazla müşterisi bulunuyor. İnsanlar da genel olarak sürekli kullandığı bankadan kredi çekiyor. Banka, banka dolaşmak istemiyor. Bu noktada Vakıf Bank’ın sunduğu krediler de sıklıkla araştırılıyor. Vakıf Bank’ın kredileri hakkında araştırılan konulardan birisi de tabii ki kredi çekmek için istenilen belgeler oluyor. Arama motorlarında Vakıf Bank taşıt kredisi için istenilen belgeler nelerdir araması bu noktada sıklıkla yapılıyor.

Vakıf Bank Taşıt Kredisi Başvurusu Hangi Belgeleri İstiyor?

Vakıf Bank taşıt kredisi için istenilen belgeler aşağıda yer alıyor. Bu noktada bankanın istediği şartlar sıfır araçlar ve ikinci el araçlar için değişiyor. Banka taşıt kredisi vermek için;

Reklam
  • İlk olarak sizlerden gelir belgesi istiyor. Tüm bankaların kredi çekmek istediğinizde istediği ilk belge gelirinizi gösteren belge oluyor. Bu noktada Vakıf Bankta taşıt kredisi çekmek istediğinizde sizlerden ilk olarak gelir belgesi istiyor.
  • İkinci olarak kimlik belgeniz isteniyor. Bu kimlik belgenizin fotokopisi şubede çekiliyor.
    İstenilen bir diğer belge başvuru belgesi oluyor. Bu noktada banka şubesine gittiğinizde gerekli olan belgeleri sizlere imzalatıyor.
  • Bir sonraki istek proforma fatura oluyor. Sıfır araç alacaksanız aracın proforma faturası sizlerden isteniyor. Eğer ikinci ele araç alacaksanız bu durumda aracın ruhsatının fotokopisi isteniyor.
  • Eğer aracı şirketiniz üzerine alacaksanız şirketinizin ana sözleşmesini içeren ticaret sicil gazetesinin fotokopisini götürmeniz gerekiyor. Bunun yanında şirketinizin bilançosu da sizlerden isteniyor.

Bu belgeler olmadan taşıt kredisine başvuru yapamıyorsunuz. Bu noktada gelirinize ve yaptığınız işe göre farklı belgeler de sizlerden istenebiliyor.

Vakıf Bank Herkese Kredi Veriyor Mu?

Vakıf Bank taşıt kredisi için istenilen belgeler tam olarak toplanırsa kesin olarak kredi alabilir miyim sorusu da insanlar tarafından soruluyor. Fakat belgeleri tam olarak toplamanız kesin olarak kredi alabileceğiniz anlamına gelmiyor. Bu noktada bankanın inceleme süreci başlıyor. Eğer inceleme sonucu olumsuz olursa banka sizlere hiç bir şekilde kredi vermiyor. Eğer banka başvurunuzu olumlu olarak değerlendirirse bu durumda gerekli olan parayı sizlere veriyor.
Banka bu noktada sizlerden farklı şartlar da isteyebiliyor. Bu şartların başında da tabii ki kefil geliyor. Banka özellikle geliriniz sınırlı bir düzeydeyse bu durumda sizlerden bir de kefil şartı istiyor. Bunun yanında tabii ki aldığınız araca krediniz bitene kadar ipotek de konuluyor. Bunu tüm bankalar yapıyor.Bir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu